وظیفه آوند چوبی و آبکش

ساختار آوند چوبی و آبکش در درخت
09/02/2018 0 نظر

وظیفه آوندهای چوبی:

وظیفه آوندهای چوبی انتقال آب و مواد محلول در آب (کود های معدنی و آلی) که توسط ریشه جذب شده به اندام ها مختلف گیاه و یا درخت است.

وظیفه آوندهای آبکشی:

آوندهای آبکشی مواد غذایی (شیره پرورده) ساخته شده توسط برگها رو به قسمت مختلف می برند. گیاه از این مواد برای تغذیه و رشد استفاده می کند.

در واقع می شود اینطور گفت که ریشه مواد خام و آب رو جذب می کنه و توسط آوندهای چوبی به برگها می رساند. برگها نقش آشپزخانه را دارند.

این مواد خام در برگ ها و توسط توسط نور خورشید پخته می شوند و حاصل این فرآیند شیره پرورده است. این غذای پخته شده توسط آوندهای آبکشی به قسمت های مختلف گیاه (ساقه، ریشه،گل ها و میوه) برده می شود.

جمع بندی

وظیفه آوند چوبی انتقال آب و مواد محلول در آب از ریشه و وظیفه آوند آبکش انتقال شیره پرورده از برگ به تمامی نقاط گیاه است.

حالا شناختن آوندهای چوبی و آبکش و دانستن وظیفه آونها به چه دردی می خوره؟؟

یکی از مضایای دانستن این موضوع در مطلبقلمه زنی هوایی توضیح داده شده. توصیه می کنم حتما ببینید.

ساختار آوند چوبی و آبکش در درخت
آوند چوبی و آبکش در دختان
آوند چوبی و آبکش
ساختار آوند چوبی و آبکش در گیاهان

حسن حق شناس

فوق لیسانس کشاورزی گرایش اصلاح ناتات علاقه مند به گل و گیاه و کار در فضای دلچسب طبیعت و کار با حیوانات و گیاهان سابقه کار در شرکت تولید بذر 5 سال مطالعه و کار عملی برروی گیاه هندوانه و تولید توده های ژنتیکی هندوانه موفقیت در ضمینه تولید هندوانه مکعبی بعد از 3 سال تلاش 3 سال مطالعه و کار عملی برروی گیاه بادمجان و تولید توده های ژنتیکی بادمجان

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

) { })